Vinařská stezka 2012

Vinařská stezka si za svoji devítiletou historii vybojovala pevné místo v kalendáři významných vinařských akcí, počet účastníků rok od roku roste a stejně tak i zájem vinařství o tuto akci.

V příjemném sobotním dopoledni 15. září 2012 se v Kulturním domě v Pavlově sešlo na 400 aktivních vinařských fandů, kteří si vzali do ruky degustační lístek a začali ochutnávat po třech vzorcích z 12ti vinařství. Někteří to vzali opravdu zodpovědně, dělali si po každém vzorku poznámky a živě diskutovali s vinaři. Během poledne navštívil ochutnávku i ředitel Vinařského fondu pan Ing. Jaromír Machovec a byl velmi mile překvapen fundovaností a zájmem účastníků této akce.
Po ochutnávce již následovala vlastní vinařská soutěž, aktéři vyrazili na značenou trasu na Pálavě a měli celkem 6 zastávek ve volné přírodě a 6 zastávek ve sklepích vinařství, vždy se stejným úkolem – správně určit odrůdu anonymního vzorku vína (neoznačeného etiketou) a vybírali samozřejmě z oněch dopoledních 3 vzorků příslušného vinařství. Tento úkol doplnil ještě tradiční znalostní test, otázky směřovaly k Pálavě i k vínu.
Celkem jste tak mohli získat až 58 bodů, k čemuž se přiblížil ziskem 55ti bodů pan Martin Hanák, jehož pak za vítěze Vinařské stezky 2012 dekoroval pan senátor Jan Hajda. Slavnostní večer byl završen vystoupením cimbálové kapely Grajcar, příjemným rautem s krůtími specialitami a ochutnáváním nejoblíbenějších vín z této soutěže.

V tuto chvíli už přemýšlíme o výročním 10. ročníku Vinařské stezky, který se uskuteční v sobotu 14.9.2013! Určitě pro Vás připravíme nějaké překvapení :-)!


Menu


Pavlof.cz

© 2011-2014 Vinařská stezka